Ninja World

Powered by Forumotion™

Ninja World | Selo Ushimari

Započni avanturu!
Stvori legendarnog karaktera kog će igrači pamtiti godinama i postani najjači ninja u igri.
Tvoja avantura počinje sada!


Info
Uputsvo
RegisterJoin Discord
Ninja WorldLog in

Ninja World - Roleplay Card Game

new_releasesView posts since last visit account_boxView your posts chat_bubble_outlineView unanswered posts done_allassessment Top Users of the Dayassistant_photoTop Users of the Game deleteDelete Cookies

Selo Ushimari

Selo smesteno pored prelepe poljane Himisawa, selo broji vise od 100 stanovnika i poznato je po vestim samurajima koje je iskovalo u dubinama ovih dolina. Pre mnogo godina selo je osnovao Kaguya klan, ali sada je samo turisticka atrakcija i senka svoje prvobitne slave.
Selo Ushimari Anime-village-with-mountain-background-generative-ai_902639-50335

Zajedno sa svojim novim pratiocem Reiom dosao je u selo zvano Ushimaru, put im je bio dug i zamoran tako da je Yuichi odlucio da iznajmi sobu za njih dvojicu. Sa malo novca koji mu je ostao kupio je Reiu granule, sebe je kako kaze zasitio zecom. Dok je sedeo u sobi gledao je kroz prozor i posmatrao promene reljefa i horizonta oko ovog sela.

Konacno sunce se polako spustalo niz horizont, a Yuichi odlucio je da izadje i uzme malo svezeg vazduha. Istog trenutka ugledao je zvezde kako se polako radjaju, a kako sunce pada u zimski san. Pogled je bio magican, Rei je izasao i poceo da mu se vrti oko nogu, a Yuichi je uzivao u pogledu.

Dan je prosao. Yuichi je ustao potom pomazio Reia i dao mu da jede i pije, doneo je odluku da se zaposli kod lokalnog kovaca kao asistent i pomocnik, ipak im je trebao novac za hranu i buduca putovanja. Pazljivo je slusao kovaca i radio svoj posao kako mu je receno, proslo je par sati, a on je konacno dobio pauzu pa ju je iskoristio da pojede koju jabuku sa drveta i time vrati nesto energije.

Konacno jos jedan dan je prosao,  a Yuichi je ostao ponovo izmoren. Cim je legao u krevet zaspao je, u snu je mogao da cuje Reia kako laje i trazi njegovu paznju ali to ga nije ometalo s obzirom da je bio mrtav umoran i u dubokom snu.

Probudio se sa novom idejom i novim mislima, konacno dobio je svoju prvu dnevnicu koje je bila 4500 ryoa, nista puno ali dovoljno da se prehrane par dana. Spakovao je stvari i krenuo prema nepoznatoj ali i radoznaloj avanturi koja ga ceka, Rei ga je sve vreme pratio dok je isao kroz granje i travu.

Posle vise od mesec dana konacno vraca se u ovo prelepo mesto gde je upoznao svog psa, pratioca i prijetelja Reia. Osecao je blagu suzu nostalgije kako mu klizi niz obraz dok je posmatrao prelepe poljane i arhitekturu sela Ushimaru, ovog puta mozda je i bilo vreme da ostane duze nego prosli put.

Rei izgledao je uzbudjeno i srecno da vidi svoj stari dom pored cinjenice da je u istom svakave grozote proziveo, izgledalo je kao da je srecan samo zbog istog razlogao kao i Yuichi, a to je bila cinjenica da je u ovom selu bio i spasen.

Otisao je do prelepog izvora Ikimitsu kojeg bi mestani svakodnevno posecivali i molili se Budi, iako nije bio religiozan pored toga ovo mesto za njega bilo je magicno, voda je bila kristalno cista, a Rei je izgledao podjednako uzbudjen i srecan da poseti ovo bozanstveno mesto.

Hodao je kroz selo i odlucio da poseti kafic na krajicku sela, kada je seo odmah je zapalio cigaretu te potom narucio kafu uz koju bi pusio, nije ocekivao da ce se njegova zavisnost od duvana ovoliko prosiriti i povecati ali sada nije mogao samo da prestane tako da je bez brige nastavio da pusi cigaru.

Cim je popio kafu ustao je, izasao iz kafica i razgledao selo i svaki njen detalj koji je mogao da uoci u datom trenutku. Tokom pesacenja kroz selo radio je razgibavanja da bi se pripremio u slucaju da neki bradati bandit dodje da mu radi sumnjive stvari.

Čim sam video zelenilo iz one pustinje, odmah sam morao ići ovamo. Pritom ne mogu više na ono sunce, mnogo je vruće. Sada sam u nekom selu.. Ovo mi deluje obećavajuće! Mogu samo zaklati nekog i to neprimetno. Da ne vadim Katanu i ostalo, samo ga malo pecnem munjom i pada čovek kao sveća!
Video sam jednog čikicu, ajde deda svakako si dugo živeo! On ide u pravcu gde niko nije bio. Odlučio sam ga polako pratiti dok ne ostanemo sami!
Šta bre ima da se zavlačim po ćoškovi daj sad da ga maknem!
#card165

400dmg

The member 'Gekko' has done the following action : #RP-OPCIJE


'NPC Chunin' :
Selo Ushimari #world188

Nije dekica toliko loš.. Samo malo voli da provocira, mada neće još dugo.. Ajde biću milosti, onesvestiću ga samo. Žao mi ga je jer liči na mog dedu.. Svakako ću ga onesvestiti, ta kockica mi više znači nego dekica..
“Pasivne” :

#card353
Vadim Katanu bez slotova zbog samurai belta.
#card186
Naelektrisao sam se i dobijam 300 dmg +100 od pasivne munje
#card189
Poništavam njegov napad mojim zamahom!
#card200
Brzo se pomeram pored njega
#card189
Opet zamah zbog pasivne Kenjutsua, zamahujem da ga posečem po stomaku!

150+400= 550dmg

The member 'Gekko' has done the following action : #RP-OPCIJE


'NPC Chunin' :
Selo Ushimari #world190

Dekica je odličan, sada se i odmakao. Za sada planiram da ga onesvestim, ali ako mi još jednom ovako s lakoćom izbegne napad i isprovocira me, neću se suzdržavati da ga ubijem!
Izgleda da se samo odmakao? Neće napasti? U redu ako neće on ja ću!!
#card189
Prišao sam mu i zamahnuo!!

550 dmg

The member 'Gekko' has done the following action : #RP-OPCIJE


'NPC Chunin' :
Selo Ushimari #world185

Napokon… Pao je na zemlju, nadam se da neće iskrvariti. Mislim nisam pogodio ni jedan organ ni krvni sud… Preživeće ali za sad je patos.. Uhvatio sam ga za ramena i vukao ga do zida jedne kuće, bar da ga naslonim ga ne leži na sred puta kao pregažen ker.
Zamalo da zaboravim na kockicu hehe.
Pretresam ga
Razočarenje nema kockicu!!

The member 'Gekko' has done the following action : #RP-OPCIJE


'Šanse' :
Selo Ushimari #world2

Dok ga pretresam, ne nalazim kockicu ali sam primerio da me je neko video. Verovatno je mislio da sam ubio čoveka… Možda on ima kockicu!! U redu mogao bih i njega sredtiti!! On se zaleteo na mene, ja šta ću, kud ću. Lepo uzmem i zamahnem jednom

#card189
Zamah

550dmg

The member 'Gekko' has done the following action : #RP-OPCIJE


'NPC Chunin' :
Selo Ushimari #world182

Na prvu sam ga posekao.. Samo je pao kao prase, opružio se kao ujak na slavi.. Nadam se da ga nisam ubio, u redu moj posao u ovom selu je gotov!!
Samo što sam krenuo setio sam se jedinog razloga zašto sam ovde..
Kockaaaa!!
Pretresam ga dok leži i ne nalazim kocku!!
Kako bedno selo, puu
(pljunuo sam na pod)

The member 'Gekko' has done the following action : #RP-OPCIJE


'Šanse' :
Selo Ushimari #world2

Selo Himisawa se protezalo pored prelepe poljane, obasjanoj zlatnim zracima zalazećeg sunca. Više od stotinu stanovnika živelo je u miru i harmoniji, okruženo dubokim dolinama koje su nekada bile dom Kaguya klana. Po legendi, Kaguya klana su bili moćni samuraji koji su vladali ovim zemljama, ali sada se njihova slava pretvorila u senku prošlosti. Selo je postalo popularna turistička atrakcija, privlačeći posetioce koji su želeli da osete duhove prošlosti među zidinama starih kuća.

U srcu sela, stajao je stari hram posvećen Kaguya klanu, sa svojim ukrašenim vratima i kamenim stubovima koji su pričali priče drevnih vremena. Samuraji koji su nekada hodali ovim dolinama ostavili su svoj trag u formi umetnosti i veštine, koje su se prenosile s generacije na generaciju. Dok su meštani obavljali svoje svakodnevne poslove, osećao se dubok poštovanje prema nasleđu koje su preuzeli od svojih predaka.

S obzirom na svoju istoriju, selo Himisawa je bilo poznato po svojim vestim samurajima, koji su svoje veštine iskovanih u borbama koje su se odvijale u ovim dolinama. Svaka kuća je nosila tragove starog klanovskog porekla, dok su se staze među poljanama preplitale s legendama o hrabrosti i poštenju. Iako je selo izgubilo politički značaj, njegova duhovna snaga nije bila umanjena.

Zora je donosila novi dan u Himisawi, osvetljavajući vrhove planina koje su se uzdizale iznad sela. Stanovnici su se pripremali za obaveze dana, noseći sa sobom nasleđe svojih predaka kao svetu obavezu. Trgovi su bili prepuni turista koji su tražili da dožive čari prošlosti i da vide vešte samuraje u akciji, iako su današnji borci više bili posvećeni umetničkim veštinama nego borbama na život ili smrt.

U tišini večeri, dok su se zvezde pojavljivale na nebu iznad Himisawe, selo je zračilo mir i harmoniju. Kaguya klan je možda bio samo senka svoje prošlosti, ali je njihovo nasleđe živelo u srcima svih koji su hodali ovim dolinama. Selo se pretvorilo u oazu spokoja, gde su umetnost, kultura i tradicija cvetale u svom punom sjaju, čuvajući i štiteći duhove prošlosti za buduće generacije.

Soundtrack :

U malom mjestu nazvanom Ushimaru. Poznatije po velikom broju vještih samuraja koji ovo mjesto posjete u nadi da nađu vješte protivnike, sa kojima bih mogli uporediti svoje vještine. Takvog stava sam bio i ja, ptičica mi je rekla da vješti ninja velikog ranga se pojavio u ovome malom ruralnom mjestu. Na proplanku gdje se moglo vidjeti čitavo selo našao sam jednoga čovjeka koji je upečatljive riđave kose ponosno nosio ime Uzumakia.

"Ojj matori!"
"Proputovao sam ovdje da vidim od čega si napravljen mada nisam siguran u tvoje sposobnosti kad te vidim tako usamnjenog. "


Gledajući u njega takvoga zapitao sam se jer moguće da takav ninja nema žena oko sebe inače se prosipaju po pitanju toga kad malo ojačaju. Medjutim nisam doputovao skroz ovdje za džaba.

"Jakku..............imaš 5 sekundi."

Selo Ushimari Main-qimg-62a4e9e71fda93b4d05e58f847b699f1

Odma nakon toga ljudi u selu su čuli jeziv zvuk nalik cvrkutu hiljadu ptica. Začudjeni su pogledali iznad brda i čudnovati sjaj se mogao vidjeti sa njega.

Kartice :




Ni na nebu, ni na zemlji.

Noć je bila mirna šetao sam selom i slušao zvukove prirode kad iznenada, neprijateljski ninja je iskočio iz senke, vičući "Chidori!" dok je moćna munja svetlucala u njegovoj ruci. Jakku je brzo reagovao, stvarajući četiri vuka od blata koji su se zaleteli prema munjevitom napadu. Sudar vukova i Chidori-a stvorio je eksploziju blata i munja, obasjavajući selo na trenutak. Nakon toga dlanom sam si potapsao leđa i postavio seal, preveliki bol na prednjem dijelu tijela onemogucavao mi je da uopce dodirnem trbuh ili bilo sta pored.

4x 300 dmg 1200 dmga i 100 hpstit od pasivne primio sam 400 dmga
#card96

#card1348

Iskoristivši taj trenutak, Jakku se povukao unazad prema jezeru koje je bilo svega pedesetak metara udaljeno. Stigavši do obale, zaronio je u hladne, tamne vode. Krv je počela da se širi po površini jezera, otkrivajući povrede koje je zadobio. Nakon par trenutaka je izronio na površinu gledajuči prema neprijatelju te duboko uzdahnuo i suočio se sa neprijateljem.

#card4

Urazumi se! Hajde da popričamo, sta imaš od ovog, nemam novce ako to tražiš

Plavušan je uplašeno počeo da trči do obale jezer gdje bi dok su ga vukovi pokrivali brzo zaronio misleći da mu je to spas. Ja sam gledajući na ovaj jadnjikav prizor smireno gledao i ojačavao sebe sa modom munje. Nakon toga je uskoro izronio i srebrenim jezikom počeo je da medi, pokušavajući da smiri situaciju.

"Možda ti nemaš nekog posebnog bogatstva ali zato tvoja glava ima."

Bio je to zanimljiv prizor za vidjeti, Odrastao čovjek mokar ko miš je svakim pokretom i akcijom pokušao da prikaže nešto što nije. Njegove oči su dobro zakrile njegove zamisli ali ovo me je samo dodatno nasmejalo. Izdahnuo sam kao razočaran u njegove akcije dok sam svoj mač posebnom tehnikom munje spremio za sledeći napad.

"Jel ti misliš da sam ja sisao veslo?"
"Spremi i sebe i svoga klona za sledeće."


Istog momenta nevjerovatnom brzinom svojim mačom bi kao grom udario u tlo i sa silom koji bi raznjeo sve ispred sebe uključujući Jakkua kojeg je vidjeo i onoga kojeg nije u jezeru.

#card186#card203#card15#card180

Talas munje ima 1250DMG i 400BRZ, stav je prokovao bushido i smanjujem Cd na tsukiri stav.



Ni na nebu, ni na zemlji.
U bljesku munja, čitavo mjesto je zasijalo elektricitetom i Jakku koji se još kupao u jezeru nije bio izdvojen od ove sudbine. Sav je zasijao tolikom snagom da su se u momentu mogle vidjeti njegove kosti kao pod rengenom. Na kraju svega nastavio je da pluta na površini jezera kao što bi mrtva somina.

"Toliko o tome majstore Jakku."
"Možda nisi za ninje ali za bure jesi."


Odmah bi nakon antiklimaktičke borbe izvukao njegov leš i strpao ga u bure koje se nalazilo na molu pored. Možda je se malo čulo ali mrtvima to nije puno smetalo. Konačno nekako uguran unutra sa njime sam utrpao još i džak cementa, čisto da nebi počeo plutati na površini. Sa chakrom na stopalima ubrzo sam ga nekako dovukao u buretu 50 metara od obale na sred jezera.

"Bome si dobro težak vidi se da guzici nije falilo."
"Za ovu patnju koju si mi nanjeo noseći te, ako ništa barem bi se trebao zahvaliti."
"Mada nešto ne vjerujem da ćeš."


Gledajući u bure sa poslednjim pozdravom sam ga pustio da tone. "Toliko o tome............mirno spavaj sa ribama Jakku."
Uz poslednji pozdrav u svojim mislima nastavio bi dalje ka ne odredjenoj lokaciji.


Selo Ushimari Tumblr_p5lsy5Ac1H1uhx88zo1_500



Ni na nebu, ni na zemlji.