Ninja World

Powered by Forumotion™

Ninja World | Shiwatsumo

Započni avanturu!
Stvori legendarnog karaktera kog će igrači pamtiti godinama i postani najjači ninja u igri.
Tvoja avantura počinje sada!


Info
Uputsvo
RegisterJoin Discord
Ninja WorldLog in

Ninja World - Roleplay Card Game

new_releasesView posts since last visit account_boxView your posts chat_bubble_outlineView unanswered posts done_allassessment Top Users of the Dayassistant_photoTop Users of the Game deleteDelete Cookies

Shiwatsumo

Shiwatsumo ZRMW4rk

Selo Shiwatsumo je jedno od zaboravljenih omanjih sela koja leži u Shitoshi okeanu. Na prvi pogled - deluje napušteno i zapušteno - ali bez obzira na njegov izgled seljani se mogu naći na ulicama kako se drže za glavu - bolujući od nepoznate bolesti.

U svojoj floralnom odelu, pomalo mokar od slane vode, došli smo na jedan od ostrva. Na prvi pogled - ništa specijalno - možda nam posluži kao mini-godišnji - ali kako smo tumarali po ostrvu mogli smo uvedi staro selo.

Laganim koracima Orzek i ja smo se uputili ka njemu.

Zajedno su dosli do jednog seoceta koji je lezao na Shitoshi okeanu, oko njega je bila livada puna ruza i nekog crvenog cveca. Krenuli su ka selu idalje mokri od plivanja ali svakako su bili srecni sto su nasli nesta na svom putu.

Prilikom dolaska dočekala ih je tišina, propraćena po kojim škripom starih dasaka. Odjednom, ispred nas prolazi stariji čovek koji se držao za glavu, govoreći 'Nek prestane više.. Molim vas..' na šta je samo nastavio da šeta unaokolo.

Pogledao bih Orzaka čudno. Selo kao selo ali... Ova tišina, jecaji, sam odabir cveća koji ih ukrašava nije mi se svideo. Možda je u pitanju neki genjutsu? Ma ne, dovoljno sam vešt valjda i to da uočim. Seo bih na prag jedne kuće, razmišljajući.

Noć je već uveliko dolazila a Orzek i on su bili nešto dalje od broda.

Kad su dosli do sela shvatili su da nesta ne valja. Prisao im je neki stariji covek rekavsi im 'Nek prestane više.. Molim vas..' njegov pogled je bio izbezumljen kao da je bio pod nekim genjutsuom.

Odjednom cuo je nekakav sapat kao da mu neko sa ledja nesta govori. Nije najboolje cuo sta mu govori ali bilo je nesta vrlo cudno, kao stihovi pjesme.


Nesta mi se u ovom selu ne svidja.

Rece Orzek te sede pored Esaua kraj neke kuce.

Kroz noć Orzek i Esau su ostali budni. Uz tih povetarac, mogla se čuti ponavljajuća melodija, iznova i iznova. Na Orzekove brige odgovorio sam

'Pričaj mi o tome.. Ljudi polje ne umeju pokositi. Da moram ovo cveće da gledam iz dana u dan i ja bi završio kao oni.'

Cveće se sada već zatvorilo svoje latice. Imao sam ideju šta bi možda trebali da uradimo, ali sam želeo da sebi priredim spektakl i da sačekam jutro. Ostali su naslonjeni na stub nastrešnice, odmarajući malo i čavrljajući kako bi razbili tišinu i tih šapat.

Citavu noc su pricali o nekim nebitnim stvarima medjutim Orzek je odjednom zaspao te su prestali. Kada je svanulo jutro Esau je rekao nesta Orzeku vrlo tiho kao da niko osim njega nije smeo da cuje to. Zatim je otisao da uradi nesta bitno kako rece. Orzek je oslobodio malo chakre iz sebe ne bi li poboljsao svoj fokus i cekao je sta ce Esau uraditi.

#card206

Jutro je svanulo a s njim i priroda oko sela. Crveno cveće koje je po meni kičasto i komplet fuš stvaralo mi je nelagodnost. Loš izbor za ambijent, zasadite neke lale sledeći put. Seljani su bili nešto malo jače ošamućeni da bi me zaustavili.

'Vreme je'

Rekao sam mu na šta je Orzak odradio potrebne znakove rukama. Sklopio sam ruke, oslobadjajući se od bilo čega zlog ako postoji, a potom sam ih raširio na šta je jak talas vetra krenuo da divlja po čitavom ostrvu. Po koja oronula daska uspela je da poleti, prašina se digla, a pre svega cveće koje se Esau uopšte nije svidjalo je poletelo, čisteći čitavu poljanu i ostrvo od njega.

#card35 #card140

Nakon što se vetar smirio, poljana koja je kružila selo bila je pokošena.

Seljani ozdravljeni zahvaljuju vam se i obojicu blagosiljaju zlatom što su iskopali na jednom od drugih ostrva. Obojica dobijate po 20 tokena i 35000 ryo.

Seljani su bili opijeni cvetom biljke mak.

Kada se Esau vratio sa svoje misije seljani su im prisli i podarili ih zlatom koje su iskopali na nekom od drugih ostrva ovog okeana. Seljani su im se zahvaljivali iz dna duse i bili su srecni sto su izleceni.

Hvala vama na ovom poklonu. Rado bi smo ostali jos malo ali ceka nas dug put, do sledeceg vidjenja.

Shiwatsumo 3b5257cb07babc77a24c6c31a0082d20

Rece Orzek te mahne Esauu da podju na brod.



S osmehom na licu, bilo mi je drago što je moj ukus u modu izlečio još jedno (prvo ikada al nema veze) selo od bede. Ljudi unaokolo vratili bi se k sebi, te su podarili meni i Orzaku brda zahvalnica, lepih želja i najbitnijeg - blaga.

Nisam očekivao da ćemo na ovaj način doći do njega, ali u svakom slučaju bio sam zadovoljan

'Do sledećeg vidjenja rajo, zapamtite ime Esau Armani!'

Rekao sam im dok sam se okretao, uputivši se zajedno ka brodu s Orzekom.