Ninja World

Powered by Forumotion™

Ninja World | Zemljani Radovi 01

Započni avanturu!
Stvori legendarnog karaktera kog će igrači pamtiti godinama i postani najjači ninja u igri.
Tvoja avantura počinje sada!


Info
Uputsvo
RegisterJoin Discord
Ninja WorldLog in

Ninja World - Roleplay Card Game

new_releasesView posts since last visit account_boxView your posts chat_bubble_outlineView unanswered posts done_allassessment Top Users of the Dayassistant_photoTop Users of the Game deleteDelete Cookies

Zemljani Radovi 01

Zemljani Radovi 01 Keca3Rs

Zemljani radovi su kljucni korak u izgradnji svake gradjevine i obuhvataju sirok spektar aktivnosti vezanih za pripremu i oblikovanje terena pre pocetka konstrukcije. Ovi radovi su vazni jer postavljaju osnovu za stabilnost, trajnost i funkcionalnost gradjevine.
Shinobi moze da koristi svoje vjestine kako bi odradio ovaj posao, od fizickih radova sve do manipulacije zemljom i formiranja zeljene topografije.

Tim zaduzen za ovu vrstu radova se susrece sa svojim prvim problemom.

Prisustvo stjene izaziva komplikacije i time zaustavlja iskopavanje i postavljanje temelja...
Vi zajedno sa ostalim gradjanima morate po RP da otklonite problem i samo tako radovi mogu da se nastave ...

*Kako cete odreagovati?*

Radeći kako su mi rekli,došao sam do gradilišta na kojem mi je dodeljen posao da sa ostatkom tima radimo zemljane radove koji su ključni kako bi se izgradnja dalje odvijala.Uzeo sam alat koji mi je potreban za kopanje,stavio rukavice i krenuo da kopam.

Tako sam kopao neko vreme i onda sam počeo razmišljati gde su ostali članovi tima koji su trebali biti samnom.Nastavio sam kopati sve dok nisam naišao na stenu.

Stao sam sa iskopavanjem i pokušao da smislim neki način da izvadim tu stenu odatle kako bi nastavili dalje.Ipak nisam smislio nista pa sam samo odlučio da sačekam ostale da dodju i da se konsultujem sa njima.

Mesto gde treba da se nalazi selo je ogromno i pomalo konfuzno.Cela ova teritorija je za nju nepoznata .Drži se podalje od drugih ljudi i drugih nindži.Trudi se da se kreće u senkama koje pravi kamenje i pokoje drvo koje je ostalo .„Ovo nije dobro kasnim .Nadam se da se ostatak tima neće ljutiti zbog toga ."Navlači kapulajču na glavi još više .Posle par minuta dodatnog šetanja .Ugledala je mesto koje odgovara opisu koje odgovara opisu .Jer je to jedini izvor informacija.U daljini vidi neku osobu i usred temelja jedna ogroma stena .Skoči sa obližnjeg brda na na kamen .I drži pogded ma dole gledajući u zemlju.

„Ovo nije dobro.Otežaće radove ."

Podiže pogled i vidi pomalo iznenađeni izraz lica .

„Izvini što kasnim ,ja sam član tima .Ami .Izvini na kašnjenju mesto je ogromno i pomalo sam se izgubila .A da .Izvoli !".
Vadi flašu vode i baca mu u ruke .
„Imaš li ideju šta ćemo sa ovim , jer ako nerešimo problem biće problema ".

Dobio je novi zadatak a sa zadatkom je dobio i novu ekipu sa kojom će sarađivati u izgradnji. Zbog njegove prirode koja je uvek govorila da bude podalje od ljudi nekako je gurao sebe da malo bude i prijateljski nastrojen. Ljudi su mu objasnili gde treba ići kao i ko su mu partneri sa kojima će raditi a dobio je i informacije kako mu partneri izgledaju, to mu je olakšalo potragu i krenuo je ka mestu gde se održavaju zemljani radovi.

Kada je stigao ljudi mu rekoše da imaju problem sa podzemnom stenom koja sprečava dalje iskopavanje i postavljanje temelja. Podzemna stena? Iskopavanje rupe? Dobio je neku ideju šta bi mogao tu uraditi ali je misli zadržao za sebe. Nije želeo da donosi brze odluke a da se ne savetuje sa dodeljenim timom. Kada je prišao video je dva člana, znači fali još jedan, znači da nije mnogo kasnio.
Prema informacijama koje je dobio sa kime je u ekipi on je lako mogao zaključiti ko su oni. Dok im je prilazio on je iza njih primetio iskopinu gde je rad zastao. Znači, to je to mesto.

Zdravo, vi mora da ste Matsuda i Ami Kurumi. Ja sam Genbu. Čekate me dugo?



Posle malo čeknja ostatka tima da dodje i razmišljanja kako da maknemo stenu koja je zaustavila sve radove tim je počeo polako da dolazi.

Video sam neku osobu sa kapuljačom kako je skočila na obližnji kamen i bacila mi flašu vode da se osvežim.Ispostavilo se da je ona član tima.

Reče da se zoves Ami,drago mi je ja sam Matsuda.Opušteno ne kasniš toliko mnogo zapravo čekamo jos dvoje jz tima da dodju.

U tom momentu primetio sam kako nam prilazi neki lik za kog se ispostavilo da je isto član našeg tima.Zdravo Genbu kao što znas ja sam Matsuda.E sada nam hvali samo jos jedan član,ali mislim da bi mogli da krenemo da otklonimo prepreku koja je obustavila radove.

Prepreka je kao što vidite ova stena koja nam blokira dalji nalredak.Sada moramo da smislimo način da je maknemo odatle.Da li neko ima neku ideju?

Dosao je u radnu jedinicu u kojoj je rasporedjen docekan jednim ogromnim neodobravanjem ljudi sa kojima je trebao da radi. Mozda sam se lose izrazio. Jednostavno nisu bili raspolozeni za socijalizaciju i dzabalebarenje i njegovi pokusaji da skrene sa teme dok su radovi u toku nisu uspeli. Svi su bili preokupirani problemom kamena koji kao nepomican i tvrd materijal u velikoj celini nije bilo lako skloniti.
Kada je dosao do vodje radova vec predvidjen plan nije bio moguc za uraditi bas zbog njihove nemogucnosti da obicnim alatom ili golim rukama uravnaju teren koji im je bio potreban za izgradnju objekta. Stena ne ravna obla tako da nije dozboljavala stabilnu izgradnju virila je iz ogromne litice niz koju je teko vodopad. Kako je shvatio od gospodina koji je vodio radove bilo je potrebno to samo izravnati i skloniti kamen.

Tek sam dosao a vec problem koji stavlja radove na hiatus. Imam ideju samo se svi pomerite iza mene! Sad cu ja da sredim temelj i izravnam stenu!

Pokazao je ljudima da se pomere sa mesta gde je trebalo osisati kamen. Uzeo je sada njegov novi mac, igracku koju mu Y. dade pre nekoliko sati i ostrom stranom precizno horizontalno zamahne po terenu koji je trebao da izravna. Silina cakre koju je mac ispustio bila je dovoljna da kroz kamen presece bez problema i tako napravi teren pogodan za izgradnju objekta. Temelj nije morao da se izliva sa ovim resenjem posto temelj bese stencina spojena sa liticom, nepomicna. Bas to je i pravilo problem ta njena nepomicnost i cvrstina.

#card570
#card195 #card199 #card197

~Ljudima je naredjeno da se maknu od mesta sa kog je trebalo da se stena osisa i izravna.
~ Taro je sacekao da se svi udalje od mesta gde ce poslati precizan talas cakre.
~ Zamahuje ostrom stranicom svog oruzija praveci tanak jasan horizontalan presek preko stene koji je deli na dva dela.
~ Objasnjenje > Napad ima dovoljan damage da nosi razorni zagarantovani a to znaci da moze da unisti deo terena/oblikuje teren. Ovde svoje vestine koristi za oblikovanje samog terena u onakav kakav bi bio pogodan za izgradnju objekata.
~ Ne pisem damage jer nije usmeren ni na jednu osobu! Kartice imaju iskljucivo roleplay svrhu!

Kada im je prišao video je tu stenu koja je smetala daljem napretku. U umu je već imao ideju da ili izravna teren ili da izvrsi manju podzemnu eksploziju koja će biti dovoljna da smrska stenu. Ali je prvo hteo razmeniti ideje i doći do finalnog rešenja.
Imam par. Veština promene terena i veština podzemne eksplozije. Dovoljno je jaka da stenu smrska.
'Podzemna eksplozija, možda će raditi.'
Kako je počeo da radi znakove rukama poznat glas ga iznenadi i natera da fokus prebaci na njega.Energično je govorio da se sklonimo i krenuo da ispaljuje svoj napad čakrom kroz mač. Šta je drugo mogao i očekivati od njega.
Ponovo se srećemo, Taro.
'Taj mač. Da li je to...?' - reče u sebi
Kako se stena razlomila tako je ustanovljeno da se dalje iskopavanje može nastaviti. Svi su prišli i zaključili tako. Radovi su se nastavili.

Dok smo raspravljali o idejama kako skloniti stenu i nastaviti sa radom,pojavio se neki lik koji je izjavio da ima ideju kako da skloni taj kamen odatle.Bio sam radoznao kakvu ideju je imao.Kada sam video da je uzeo mač u ruke pomislio sam da će da preseče stenu,ali to bi bilo dosta teško jer je stena bila porpilično čvrsta i velika.Zamahnuo je i sa velikom lakoćom presekao stenu.Ostao sam bez reči kada sam to video da neko sa takvom lakoćom preseče stenu.Prepreka koja je zaustavila dalji rad se sklonila i sada su radovi ponovo počeli.

Uspešno otklanjate stenu koja je predstavljala problem i radovi počinju punom snagom. Motivisani i snažni radnici uz pomoć vaših shinobi veština u idućih nedelju dana napreduju neverovatnom brzinom i prve kuće ponosno stoje kao spomenici vašeg truda. Samo, kroz nekoliko dana za one koja navika i moranje tera na isto mesto nešto postaje čudno. Isprva ne možete zaključiti šta, ali građevine prosto izgledaju neskladno, kao da im nešto fali, ili kao da ih negde ima malo više nego što treba.

Uskoro, delom grada promiču glasine o nameštaju koji klizi i ne prijanja zidovima, sobama sa čudnim dimenzijama, skupljanju vode na čudnim mestima. Nešto, sigurni ste, nije prošlo kako treba u izgradnji. Vaše je da zaključite šta.

Stena je uspešno razbijena a sa njom su se radovi nastavili. Nekako se činilo da su se i ubrzali. Zato je ostavljeno da se izgradnja nastavi narednih nekoliko dana da bi se video neki rezultat. Sve bi se činilo dobro, kao da ide u nekom donekle dobrom smeru.
Nekoliko dana je prošlo od rušenja stene. Gradjevine su se izgradile i na prvi pogled bi izgledalo da je sve u redu, ali nije bilo tako. Ljudi počinju da se svadjaju i žale oko dimenzija gradjevina koje su bile potpuno neskladne, nešto je tu očigledno falilo.
Voda se sakupljala na mestima gde nije trebala, zidovi nisu bili zadovoljavajući, kao da su imali falinku, dimenzije nisu bile odgovarajuće i sve je ličilo na neki zemljani bućkuriš.
Ove informacije su stigle i do njega, pitao se u čemu je problem bio sve dok se nije pojavio tamo. Zbog nakupljene vode, krivih gradjevina, zidova i šta sve ne stekao je utisak da sa terenom nije nešto u redu. Da li bi poravnanje terena rešilo problem? Možda bi trebalo. A imao je odredjenu veštinu za tako nešto.

#card113

'Pošto jutsu ne ruši strukture a mogu da oblikujem teren po svojoj volji onda bi trebalo da izravnam teren što će uticati samo na dimenzije gradjevine da se oblikuju prema obliku terena i da budu onakve kakve trebaju da budu. Vodu na neželjenim mestima uklanjam i ne bi trebalo više da se gomila. Valjda će ovo uspeti.'

Posle nekoliko dana pojavio se novi problem za koji smo odmah imali ideju kako da ga odstranimo.Problem je bio to da su kuće bile negde u većem,a negde u manjem broju,zidovi su bili različitih dimenzija,voda se skupljala na čudnim mestima.Pomislili smo da je problem u tome da je teren neravan pa je zato sve kako jeste.

Genbu se dosetio jedne ideje koju je bilo vredno pokušati.Ideja je bila ta da pokušamo sa tehikom zemlje da oblikujemo,tj.izravnamo teren gde se nalaze kuće sa problemima.Genbu je uspešno izravnao teren pa smo krenuli da vidimo kako je sada stanje u kućama gde je nameštaj klizio i zidovi nisu bili ravnomerni.

Kuće koje smo obišli su bile normalne,nije bilo nikakvih problema.Odlučili smo da pratimo stanje tih kuća jos par dana da vidimo hoce li imati problema.

Stoji tamo u pozadini dok ostatak tima radi svoj posao.Ikreće da se leša po glavi i vraća film o tome šta su sve radili na poslu.I ništa joj nepada na pamet „Ja bih pomogla da mogu .I svatila sam jednu stvar .Imati kuću je teško , a kamoli je praviti ."Uzima thermos sa čajem i baca im u ruke .„Izvolte momci .Popite malo "Seda na ostatke kamenja koje su skupili i stavili na jednu gomilu .Uzima tremos i pije čaj „Ako ne puste da imam slobodno vreme mogu da napravim kolače .Naučila me je baba koja zna da igra poker ".Ustaje i ostaje sa timamo .

Prvih nekoliko dana vaše rešenje čini se delotvorno. Ljudi prestaju da se žale i problemi kao da su potpuno odstranjeni. Ipak, posle nekoliko dana, vidi se da je to u stvari samo efekat verovanja da će promena uspeti. Kako građani ponovo pokušavaju da postave svoj nameštaj, uviđaju da stvari još uvek nisu kako treba. Žalbe iznova kreću i očigledno je da je nešto drugo posredi. Moraćete naći drugo rešenje.

Dani su prolazili i prema njemu je izgledalo da je sve bilo u redu i da je njegova zemljana tehnika izravnala teren. Dimenzije su bile sada prikladne i sve je delovalo da je tehnika odradila svoje i rešila problem, i nakupljena voda je nestala. Obilazio je i posmatrao, ljudi se više nisu žalili na pomeranje raznih predmeta i nameštaja, kao da je problem rešen. Par dana kasnije neko je počeo da se opako nervira, nervoza se pretvorila u buku i sve se ovim delom grada proširilo. Nameštaj je ponovo počinjao da se pomera pa su ga ljudi vraćali na mesto i tako u nedogled, bilo im je muka više od toga.
Ubrzo su ove informacije dospele i do njegovih ušiju i shvata da zemljište očigledno nije problem jer je izravnjano. Nešto je drugo bilo u pitanju. Sumnja ga je obuzela i nove misli počeše da se vrzmaju po njegovoj glavi, tražio je novo rešenje za taj nameštaj. Ako nije zemljište, šta je onda? Postavljao je to pitanje sebi sve dok nije došao na ideju da nije možda nešto nevidljivo. Nevidljivi shinobiji, skriveni youkai, uzimao je u obzir i natprirodne mogućnosti.
Dok je razmišljao o svemu tome, neki iz ekipe su se pojavili i došao je na jednu ideju. Da li će ovo raditi? Hoće li senzor biti dovoljan? - mislio se. A onda je došao na ideju.

Ami, ti i ja ćemo upaliti senzor. Možda će biti dovoljno da samo osetimo prisustvo nečega nevidljivog. Matsuda, ti si iz Hyuuga klana, upalićeš Byakugan preko cele oblasti, ne samo u blizini nego i na daljinu, moramo sve pokriti. Kada budeš video šta se dešava detaljno nam reci šta si video.


#card10

„Iskreno ću reći ovo .Možda ću zvučati glupo ali nije me briga više .Imam utisak da je ovo mesto ukleto .Doslovno me gledaju kao idiota .Kreće da vlada neprijatna tišina i samo kreće da navlači kapulajču .„Mada ima smisla što sam rekla .Sve što odaje prisustvo kao ovi nevidljivi entiteti moraju da emituje vitalnu energiju kako bi opstali .Pošto ne možemo da ih vidimo može mi da ih osetimo gde su.
A ti pošto možeš da ih vidiš .Mogao bi da ih opišeš kako
izgledaju .

#card10

Natprirodne stvari.Ukleta kuća.Ja iskreno ne verujem u to da je ova kuća ukleta ali ipak postoji mogućnost da se neko ili nesto poigrava sa nama i da namerno pomera sav nameštaj samo kako bi ispalo da smo mi i radnici krivi za to.I ja imam sumnju da je nesto nevidljivo vredi proveriti.Sada ću upaliti byakugan kako bi smo bili sigurni da li stvarno ima nečega.

#card1286
#card1287

Senzor tehnikama ne otkrivate ništa jer nema šta otkriti. Ipak, prefinjen vid Byakugana polako počinje iscrtavati umišljene linije uz mesta na zgradama gde se elementi koji ih sačinjavaju spajaju. Matsudi postaju sve jasne neravnine koje su deo samih zgrada, ne terena na kom se uzdižu. Jasno je da se desio katastrofalan propust u izgradnji. Zidovi i krovovi su krivi u čitavom komšiluku. Morate rešiti problem i sprečiti da se ponovi.

Dok sam gledao svojim byakuganom pokusavajući da nadjem nešto što bi moglo biti problem u ovim kućama,našao sam nešto na šta sam imao sumnju,a to je da se desio veliki propust u izgradnji ovih kuća.

Ništa se nije uklapalo,sve je bilo pogrešnih dimenzija,a konstrukcija nije bila najstavilnija mogla je se srušiti svakog trenutka.Pogledao sam u ostatak tima sa razočaranim izrazom lica i rekao:

Ovo je baš loše.Ovde nemamo posla sa ukletom kućom ili nekim nevidljivim stvarima već sa propustom koji se desio u izgradnji.Većina kuća ima pogrešne dimenzije i nisu baš stabilne zato su se ljudi žalali na različiti probleme.Moramo ovo rešiti što pre jer postoji mogućnost da se ove kuće sruše.

Pokušao je da oseti prisustvo nečega iako nije mogao da vidi. Matsuda je imao bolji vid od njega sa svojim Byakuganom sa kojim ga je obaveštavao šta vidi kako bi stvorio makar neku mentalnu sliku nečeg nevidljivog. Ispalo je na kraju da ništa od navedenog nije bilo, niti skriveni shinobi, natprirodna stvorenja poput youkaia je takodje otpisao kada je Matsuda objasnio da je u pitanju bila greška u izgradnji i da zbog toga imaju problema. Shvatio je da oni samo neće uspeti da reše ovaj problem pa su prišli onima koji su gradili, kao i onima medju glavnima u izgradnji. Obratio im se.

Očigledno je sada da su propusti u izgradnji u pitanju. Postoji li neki problem zašto je to tako.

Samo stoji sa strne i posmatra celu sliku u svojoj glavi .Vraća svaki scenario , svaki korak koji je uradila .I nije uočila ništa neobično .Samo je uzela jedan termos i kreće da ga baca u nebo i hvata ga dok se šeta tamo amo .

„Hajde da analiziramo situaciju .Prvi problem na koji smo naišli je bila stena .Onda je taj problem bio rešen .Nako toga se površna zemlje iznenada promenula.Možda je ta stena bila potpora koja je držala da zemlju jednim delom ,a kada je bila uklonjena zemlja više nije imala potporu .Ili .
Skoči na obližnju skelu koja nije uklonjena i dalje baca termos .„Možda je neko gledao nacrte naopako i nisu dobro obratili pažnju na ono što se pokazuje na limeli koje je ključno za igardnju kuća .Ako temelj nije lepo izliven građevina se može nagnuti ako se građevina nagne i pod je takav .I tako nameštaj ne može da ćuti na mestu .
Skače sa skele pred njih .I samo gleda u svoje šake tražeći termos koji joj je izgleda izkliznuo iz ruku .Kreće da gleda po nebu gde je. Nije trebala dugo da traži gde joj je nestao .
„Auć!!!!Jer je pogodio Matsuda u glavu .

U blizini vaše lokacije odjekuje snažan zvuk lupanja, praćen vriscima i panikom...

Očito je da se nešto ozbiljno događa, iako je vaš trenutni zadatak vazan ,on više nije prioritet...

Vaš osjećaj dužnosti instinktivno se budi, i prihvaćate činjenicu da se morate uputiti prema novoizgrađenoj Kage Zgradi...

Vrijeme je od suštinskog značaja, reagujte mudro i brzo...

Dok smo pričali sa onima koji su bili glavni za izgradnju,čuo sam zvuk jakog lupaja i glsnih vrisaka,kao da je izbio veoma veliki problem te se napravila pometnja.Reagovao sam brzo i uputio sam se ka mestu odakle je dolazilo lupanje zaboravljajući na prethodni problem.Dok sam trčao ka tom mestu,upalio sam svoj prefinjeni byakugan kako bih video sta se nalazi malo dalje od mene.Okrenuo sam se iza i video kako su moji saborci isto reagovali ishitreno.Dok smo trčali pitao sam ih:

Šta mislite da proizvodi svu ovu buku?

#card1286
#card1287

„Ne znam !A iskreno nisam trenutno toliko željnja tog saznanja "!!!

Ovoji se od njih i dotrči do grupe radnika .„SVI OVDE !MORATE DA SE SKONITE NA SIGURNO !BRZO ,STRŽARI ĆE VAS OTPRTITI NA SIGURNO "!!Radnici su se przo pokrenuli i otišli
„Sada kada su radnici poslati na bezbedno mesto.Prioritet je da obavestimo kagea o ovome "Okreće se prema njima „Moramo da požurimo ,ajde !!"Krenuli su sa njom i stigli su do Kageove zgrade .

Njegov razgovor koji je započeo sa radnicima je ubrzo prekinut teškim lupanjem i vriskom koji su odjeknuli do njega. Instinktivno se okrenuo ka tim zvucima i odmah je ustanovio da nešto nije u redu i nije imao vremena da polemiše u glavi o čemu se tu zapravo radi. Shvatio je da moraju stići do Kage zgrade, on i njegov tim su se uputili tamo.

Šta god da je u pitanju moramo biti spremni na sve!

Jurišali su u pravcu buke, ko zna o čemu se radi, ali je bio spreman za svaku situaciju. Konačno su stigli do Kage zgrade.

Radnik vam trči u susret i viče da je sve u redu da je samo pala cev na gradilištu (u prethodnom postu se desila greška to uopšte nije bio post za vašu temu, ups). Donosi vam planove zgrade. Vidite da u njima ima dosta logičnosti, da kada saberete dužine unutrašnjih zidova da se ne poklapaju sa spoljašnjima, da levi i desni zidovi nisu iste dužine i slične greške. Kada ukažete na to radniku, on vas uverava da je sve u redu i prosto ne razume o čemu pričate. Jasno je da je radnik dovoljno iskusan da primeti nešto što je čak i na prvi pogled neiskusnom čoveku ogromna greška, što znači da je nešto čudno posredi. Morate otrkiti šta.

Trčeći ka mestu odakle je dolazila buka i panika,vidim jednog radika kako nam prilazi i govori da je sve bila lazna uzbuna,samo je pala cev u toku izgradnje.Malo mi je bilo lakše kada nam je rekao da je to bio problem jer da je bilo nesto drugo u pitaju bilo bi bas zeznuto.

Posle malo odmaranja od napornog trčanja radnik nam donosi nacrte zgrada koje nisu bile dobro sagradjene.Kada smo malo protumačili te nacrte rekli smo da su ti nacrti pogrešni tom radniku koji ih je doneo,ali on je tvrdio da ne postoje nikakvi problemi.

E pa ako neverujes svojim ušima onda ćeš verovati svojim očima.

Krećemo da ga vodimo do najblize loše sagradjene kuće kako bi smo mu dokazali da smo mi upravu.

Samo drži do njih i staje ispred Matsuda .

„Matsuda , možda će biti lakše ako mu objasnimo evo gospodine pogledaj te kako to izgleda ."

Vadi jedan od svojih kunai noževa i kreće da skicira ugleda kuće po površini zemlje .

„Evo gospodine pogledaj te kako izgleda ,potpuno je drugačije u poređenju sa nacrtom .Moguće da se desila greška ako mi ne verujte pogledaj te sami .

Mrzeo je rasprave sa ljudima pa je zbog toga stalno koristio taktiku ignorisanja kada je samo on bio u pitanju. Takvim se načinom vodio. Ovo je očigledno bila jedna od onih situacija gde sigurno ne može da ignoriše i da će morati istrpeti svim snagama svadju i neartikulisane zvuke rasprave pa se jednostavno morao upustiti u to. Zato se ubacio u razgovor sa onim koji nije shvatao u čemu je problem iako je on sa svojim timom video planove. U tim planovima je bilo ono što stoji očigledno ali su postojale i greške poput toga da zidovi nisu iste dužine, levi zidovi i desni kao i unutrašnji da nisu isti sa spoljašnjim. Valjda bi jedan radnik mogao shvatiti da takav propust ne bi smeo da se desi pa se uzevši one planove ubacio.

Ja ne znam šta vama nije jasno. Valjda se jasno vidi da dimenzije zidova nisu iste i da morate da ih ponovo dogradite da budu iste dužine. Uzmite onu dužinu koja odgovara za spoljne i neka takva bude i unutrašnja. Kuće moraju ponovo da se grade i da svaki zid koji mora da bude iste dužine da bude baš takav. Temelji takodje ne smeju da budu krivi, ako je kriv temelj kriva je i kuća, i onda će biti neravna od temelja do krova, tako ne treba da bude. Mora sve da se ispravi i da se ponovo sve dogradi, sa pravilnim merama jer vi očigledno niste shvatili da ste napravili debeli propust.


Radnik vas prati i gleda planove a zatim zgrade. Na trenutak izgleda kao da mu se pali lampica ali kao da mu misao na pomolu beži i iznova ostaje zabezeknut. Češe se po glavi dok ga grdite, jer se njemu za razliku od vas čini da je sve u savršenom redu. Čak je oglušio i na žalbe stanara koji prolaze, vide o čemu se radi i dobacuju. Ako bi pitali drugog radnika dogodila bi se ista stvar. Postaje vam jasno da se nešto neprirodno događa, da radnici ne primećuju ono što im je pred očima ili da im je makar slika znatno izvitoperena. Možda je posredi neka vrsta ninja umetnosti.

Zbunjenost se proširila. Kao da je mogao osetiti da se percepcija na okolinu delila na više varijabli. Nacrti su govorili jedno, radnici drugo. Papiri su imali jednu realnost gde su dimenzije ispisane, a ta realnost se sa činjeničnom, vizuelnom nije poklapala. Racionalnost viđenja realnosti je nekako zatvorila vrata i stvorila opštu zbunjenost kojom su radnici bili ispunjeni. Razmišljanja su se delila na dve vrste, a samo je jedna bila ispravna, ona koja je ispisana. Tako su i njegove oči mogle videti tu kolektivnu zbunjenost koja nije mogla razlikovati dve različite percepcije realnosti, pa je njegov um dobio jednu ideju. Jedna realnost nije istinita. 'Genjutsu?' Mislio se kako bi to moglo biti rešenje pa je doneo zaključak da ako njih troje prekinu genjutsu koji utiče na ostale možda će to uspeti. 'Neće škoditi ako pokušam.'
Pratite me. Pokušajmo da oslobodimo genjutsu. - obratio se svom timu

Oslobodi!
#card6

„Naravno Genđicu je u pitanju !Sada sve ima smisla !Ali čekaj , ako je ovo genđicu znači da osoba koja ga je bacila sigurno blizu .A da celo područje satovi pod iluziju je jako moćno .Znači nešto se sprema , ali ne znam šta ?

Kreće da se češe po kapuljača .I pogledam prelazi preko svakog predela u njenoj blizini .Nešto joj je proradio nelagodan osećaj po celom telu .

#card6

„Budite na oprezu.
Rekla ne šapatom .Samo da je njeni saborci čuli .

Svi radnici su govorili stvari drugačije nego kako trebaju biti.Dok sam ih slušao o pričanju besmislica stavio sam ruke na glavu i rekao u sebi ovo nikuda ne vodi.Posle malo razmišljanja sta bi mogao da bude uzrok da radnici ne vide ono sto mi vidimo,ostatak tima je zaključio da je u pitanju genjutsu i to poprilično jak.Sada kada to znamo odlučili smo da pokušamo da ih oslobodimo iz genjutsua.

Upravu ste pokušajmo da ih oslobodimo.
#card6

Dok smo ih oslobadjali više sam se fokusirao na svoju senzor tehniku kako bih video da li je onaj ko baca iluziju u blizini.
#card10

Radnici kako im pomazete cancel tehnikom polako pocinju i bez nacrta da primecuju greske u gradjevinama. Uvidjate da je to pravi nacin da resite problem koji se na ovom delu gradilista dogodio. Pocinilac, nazalost, uprkos cak i upotrebi senzor tehnike ostaje skriven. Niste sigurni da li je idalje tu, ali u rusenju neispravnih kuca i izgradnji novih ne nailazite na nepredvidjene probleme. Deo sela za koji ste zaduzeni se kroz nekoliko nedelja uzdize i imate zahvalnost sela i stanara.

Imao je pravo. Izgleda da je bio u pitanju genjutsu, ali ko bi mogao da ga baca, to mu se vrzmalo po glavi i nije mogao shvatiti. Još mu je čudnije bilo to što Matsuda sa svojim Byakuganom nije mogao da na 10 kilometara vidi ko ga baca, to mu je bilo misterija. Ali na kraju krajeva su zajednićkim snagama uspeli da uklone genjutsu i da zadobiju naklonost i zahvalnost sela.
Bilo mu je drago što je rešio problem i onda se povukao na mesto koje mu je davalo mir.